Sortuj - Date
Filter Categories
Pokaż wszystkie
realizacje za granicą
domy jednopiętrowe
domy parterowe z użytkowym poddaszem
domy szkieletowe
realizacje w Polsce
domy pod klucz
domy parterowe
domy piętrowe z użytkowym poddaszem
architekt, specjalista d/s budownictwa szkieletowego
specjalista d/s odnawialnych źródeł energii
specjalista d/s budownictwa szkieletowego
Wypełnij formularz budowy Twojego domu a otrzymasz od nas bezpłatną wycenę wraz z pakietem korzyści!
Większosć z nas chcąc wybudować dom szuka jak najtańszych rozwiązań. To zrozumiałe. Często jednak nie bierzemy pod uwagę, że szukanie oszczędności za wszelką cenę może mścić się na nas przez kolejne lata. Naszym zadaniem jest porównać oferty i technologię różnych firm i upewnić się, że nie ma w niej „bubla”! Następnie analizujemy je pod względem cenowym. Jeżeli uda nam się wynegocjować lepsze warunki dla klienta, zadowalamy się wyłącznie częścią oszczędności, jakie wygenerowaliśmy. To bardzo uczciwy i prosty układ.
Najpierw staramy się dowiedzieć jak najwięcej: jaka działka budowlana, jaki projekt. W jakim standardzie ma być wykończony dom. Jakie są potrzeby przyszłych mieszkańców. Następnie składamy zapytanie do tych firm, których wiarygodność i rzetelność udało nam się sprawdzić już wcześniej. Czasem zdarza się, że klient przychodzi do nas z gotową już ofertą innej firmy. W obu przypadkach staramy się dokonać obiektywnej oceny tak, aby zyskał nasz klient!
Dzięki gruntownej znajomości technologii budowy oraz rynku domów szkieletowych możemy zagwarantować, że koszt Twojego domu będzie adekwatny do wybranych przez Ciebie rozwiązań technologicznych. Z nami nie przepłacisz ani złotówki!
Zaproponujemy Ci ofertę jedynie sprawdzonych firm, spełniających standardy jakości oraz dysponujących rozbudowanym zapleczem technicznym. Rozumiemy, że w kwestii Twojego domu ryzyko nie wchodzi w grę!
Pomożemy Ci nadzorować cały proces od projektu aż po odbiór Twojego domu. Dodatkowo stale rozbudowujemy naszą specjalną ofertę usług dodatkowych od finansowania i ubezpieczeń począwszy, dostępną wyłącznie dla naszych klientów! Przekonaj się sam…
Zachęcam do zapoznania się z naszą bazą wiedzy o budowie domów szkieletowych. Dla kogoś, kto zamierza wybudować swój dom jest to doskonałe miejsce, by zacząć. Poniżej znajdziecie też Państwo gotowe realizacje domów zbudowanych w technologii ciężkiego szkieletu, wykonanych wyłącznie przez naszych partnerów!
W zależności od sposobu i jakości wykonania dom szkieletowy może przetrwać nawet dłużej, niż "tradycyjny" dom w technologii murowanej. Oczywiście, co jest normalne, po latach może zajść potrzeba remontu, jednak w przypadku domów szkieletowych są one znacznie prostsze i mniej kosztowne.
Podobnie, jak w poprzednim pytaniu, spadek wartości musiałby być bezpośrednio związany z trwałością. Oczywiście to z kolei zależeć będzie, czy nasz dom został wykonany dokładnie przez wykwalifikowaną firmę, oraz jakich użyto materiałów. Dom szkieletowy, który spełnia najwyższe standardy nie tylko nie traci na wartości sam z siebie, ale może stanowić doskonałą inwestycję.
Do budowy domu szkieletowego zgodnego z normami europejskimi, wykorzystuje się wyłącznie specjalnej klasy drewno konstrukcyjne (KVH), które jest osuszane komorowo i czterostronnie szlifowane. Takie drewno nie pali się poddane ciągłemu ogniowi nawet przez 60 minut. Pozostałe materiały stanowiące budulec ścian również posiadają właściwości niepalne, co czyni taki dom bardzo bezpieczną konstrukcją.
Zwykły szkielet, oraz wszelkie odmiany domów "kanadyjskich", czy "skandynawskich" owszem. Nie w przypadku tzw. ciężkiego szkieletu, który jest wielokrotnie wytrzymalszy.
W przypadku dobrze wykonanej konstrukcji, fala dźwiękowa zostaje pochłonięta niemal całkowicie przez materiały izolacyjne (stanowią one aż 80% przekroju ścian). W praktyce oznacza to, że poruszające się w bliskiej odległości pojazdy, czy np. pracujący sprzęt budowlany nie będą w ogóle słyszalne. Jeżeli chodzi o akustykę wewnątrz budynku to tu z kolei różnica pojawia się, gdy mowa o szkielecie ciężkim, gdyż w takim przypadku mamy do czynienia z grubą warstwą podłogową i dodatkowo betonową wylewką na każdej kondygnacji. Efekt można zaobserwować już w świeżo wybudowanym domu, w którym nie ma jeszcze mebli: panuje w nim przyjemna cisza i brak jest echa!
Nie ma żadnych ograniczeń. Każdy projekt domu można zrealizować w tej technologii. Pamiętajmy jednak, że wszelkie zmiany w projekcie (w tym także te dotyczące technologii budowy) musi nanieść architekt.
Żeby rzetelnie porównać oferty różnych firm, cenę budowy domu powinniśmy zostawić na koniec. Wynika to właśnie z faktu, iż na cenę końcową będzie wpływało wiele czynników, o których nie każdy poinformuje nas z góry. Dlatego warto jest sprawdzić ofertę pod kątem wykorzystanych rozwiązań oraz użytych materiałów i surowców budowlanych. Możemy bardzo się zdziwić, gdyż w praktyce okazuje się, że różnice w samej już technologii budowy będą spore. Generalnie obowiązuje tu zasada, że taniej, nie zawsze oznacza lepiej. Więcej na ten temat opisaliśmy w poradniku.
Wypełnij formularz budowy domu a otrzymasz od nas bezpłatną wycenę wraz z pakietem korzyści!