Inż. Jakub Wolski

architekt, specjalista d/s budownictwa szkieletowego

Inż. Monika Nawrot

specjalista d/s odnawialnych źródeł energii

Inż. Andrzej Stefaniuk

specjalista d/s budownictwa szkieletowego

Naszą Pasją są Domy.

Naszą Misją Jest Twój Komfort!

Wypełnij formularz budowy Twojego domu a otrzymasz od nas bezpłatną wycenę wraz z pakietem korzyści!

 

Czy wiesz, że spośród dziesiątek firm wykonujących domy szkieletowe prefabrykowane, każda zbuduje Twój dom inaczej?!

- To w dużym stopniu utrudnia porównanie ich między sobą i wybór najkorzystniejszej oferty. Oczywiście z zewnątrz Twój dom będzie wyglądał tak samo, jednak różnice będą tkwić w szczegółach: od fundamentów, przez jakość użytych materiałów, przekroje i konstrukcję ścian, rodzaj izolacji aż po dokładność i precyzję wykonania i montażu. Niektóre z nich stosują własne, innowacyjne rozwiązania wynikające z doświadczenia, podczas gdy inne dopiero się uczą tej wspaniałej, lecz wymagającej technologii.

Właśnie dlatego powołaliśmy naszą grupę ekspertów, której celem jest dokładna analiza technologii w budownictwie szkieletowym

Zamów Bezpłatną Wycenę Na Budowę Twojego Domu Szkieletowego!

Wypełnij krótki formularz budowy domu a otrzymasz od nas bezpłatną wycenę wraz z pakietem korzyści!

Co Zyskujesz Zlecając Nam Wycenę Budowy?

Większosć z nas chcąc wybudować dom szuka jak najtańszych rozwiązań. To zrozumiałe. Często jednak nie bierzemy pod uwagę, że szukanie oszczędności za wszelką cenę może mścić się na nas przez kolejne lata. Naszym zadaniem jest porównać oferty i technologię różnych firm i upewnić się, że nie ma w niej „bubla”! Następnie analizujemy je pod względem cenowym. Jeżeli uda nam się wynegocjować lepsze warunki dla klienta, zadowalamy się wyłącznie częścią oszczędności, jakie wygenerowaliśmy. To bardzo uczciwy i prosty układ.

Inż. Monika Nawrot

Co dzieje się, gdy klient przesyła do Was zapytanie o wycenę domu?

Najpierw staramy się dowiedzieć jak najwięcej: jaka działka budowlana, jaki projekt. W jakim standardzie ma być wykończony dom. Jakie są potrzeby przyszłych mieszkańców. Następnie składamy zapytanie do tych firm, których wiarygodność i rzetelność udało nam się sprawdzić już wcześniej. Czasem zdarza się, że klient przychodzi do nas z gotową już ofertą innej firmy. W obu przypadkach staramy się dokonać obiektywnej oceny tak, aby zyskał nasz klient!

Inż. Jakub Wolski

1. Gwarancja Ceny

Dzięki gruntownej znajomości technologii budowy oraz rynku domów szkieletowych możemy zagwarantować, że koszt Twojego domu będzie adekwatny do wybranych przez Ciebie rozwiązań technologicznych. Z nami nie przepłacisz ani złotówki!

2. Gwarancja Jakości

Zaproponujemy Ci ofertę jedynie sprawdzonych firm, spełniających standardy jakości oraz dysponujących rozbudowanym zapleczem technicznym. Rozumiemy, że w kwestii Twojego domu ryzyko nie wchodzi w grę!

3. Bezpieczeństwo i Spokój

Pomożemy Ci nadzorować cały proces od projektu aż po odbiór Twojego domu. Dodatkowo stale rozbudowujemy naszą specjalną ofertę usług dodatkowych od finansowania i ubezpieczeń począwszy, dostępną wyłącznie dla naszych klientów! Przekonaj się sam…

Sprawdzimy Dla Ciebie Wszystko!

Wypełnij krótki formularz budowy domu a otrzymasz od nas bezpłatną wycenę wraz z pakietem korzyści!

Zachęcam do zapoznania się z naszą bazą wiedzy o budowie domów szkieletowych. Dla kogoś, kto zamierza wybudować swój dom jest to doskonałe miejsce, by zacząć. Poniżej znajdziecie też Państwo gotowe realizacje domów zbudowanych w technologii ciężkiego szkieletu, wykonanych wyłącznie przez naszych partnerów!

Inż. Andrzej Stefaniuk

Dlaczego Dom Szkieletowy?

Porównanie zalet i wad popularnych technologii budowy domów

Domy Szkieletowe Krok Po Kroku

Jak powstają domy szkieletowe naszych klientów (od projektu po wykończony dom)
$

Technologia Budowy Domów Szkieletowych

Opis zastosowanych technologii oraz ich wpływ na parametry budynku
Czy to prawda, że domy szkieletowe prefabrykowane są przeznaczone na jedno pokolenie?

W zależności od sposobu i jakości wykonania dom szkieletowy może przetrwać nawet dłużej, niż "tradycyjny" dom w technologii murowanej. Oczywiście, co jest normalne, po latach może zajść potrzeba remontu, jednak w przypadku domów szkieletowych są one znacznie prostsze i mniej kosztowne.

Czy dom szkieletowy szybciej traci na wartości?

Podobnie, jak w poprzednim pytaniu, spadek wartości musiałby być bezpośrednio związany z trwałością. Oczywiście to z kolei zależeć będzie, czy nasz dom został wykonany dokładnie przez wykwalifikowaną firmę, oraz jakich użyto materiałów. Dom szkieletowy, który spełnia najwyższe standardy nie tylko nie traci na wartości sam z siebie, ale może stanowić doskonałą inwestycję.

Jeżeli do budowy wykorzystywane jest drewno, to co w przypadku pożaru? Czy nie jest to niebezpieczne?

Do budowy domu szkieletowego zgodnego z normami europejskimi, wykorzystuje się wyłącznie specjalnej klasy drewno konstrukcyjne (KVH), które jest osuszane komorowo i czterostronnie szlifowane. Takie drewno nie pali się poddane ciągłemu ogniowi nawet przez 60 minut. Pozostałe materiały stanowiące budulec ścian również posiadają właściwości niepalne, co czyni taki dom bardzo bezpieczną konstrukcją.

Domy szkieletowe są znacznie lżejsze od murowanych. Czy to oznacza, że są bardziej podatne na zniszczenia przez huragany?

Zwykły szkielet, oraz wszelkie odmiany domów "kanadyjskich", czy "skandynawskich" owszem. Nie w przypadku tzw. ciężkiego szkieletu, który jest wielokrotnie wytrzymalszy.

Jak wygląda kwestia wytłumienia i akustyki wewnątrz domów szkieletowych?

W przypadku dobrze wykonanej konstrukcji, fala dźwiękowa zostaje pochłonięta niemal całkowicie przez materiały izolacyjne (stanowią one aż 80% przekroju ścian). W praktyce oznacza to, że poruszające się w bliskiej odległości pojazdy, czy np. pracujący sprzęt budowlany nie będą w ogóle słyszalne. Jeżeli chodzi o akustykę wewnątrz budynku to tu z kolei różnica pojawia się, gdy mowa o szkielecie ciężkim, gdyż w takim przypadku mamy do czynienia z grubą warstwą podłogową i dodatkowo betonową wylewką na każdej kondygnacji. Efekt można zaobserwować już w świeżo wybudowanym domu, w którym nie ma jeszcze mebli: panuje w nim przyjemna cisza i brak jest echa!

Czy wybierając projekt domu są jakieś ograniczenia, jeśli chcę wybudować dom szkieletowy?

Nie ma żadnych ograniczeń. Każdy projekt domu można zrealizować w tej technologii. Pamiętajmy jednak, że wszelkie zmiany w projekcie (w tym także te dotyczące technologii budowy) musi nanieść architekt.

Obecnie pojawia się coraz więcej firm budujących domy szkieletowe. Na co zwrócić uwagę? Czy prócz oferty cenowej mogą wystąpić jakieś inne różnice?

Żeby rzetelnie porównać oferty różnych firm, cenę budowy domu powinniśmy zostawić na koniec. Wynika to właśnie z faktu, iż na cenę końcową będzie wpływało wiele czynników, o których nie każdy poinformuje nas z góry. Dlatego warto jest sprawdzić ofertę pod kątem wykorzystanych rozwiązań oraz użytych materiałów i surowców budowlanych. Możemy bardzo się zdziwić, gdyż w praktyce okazuje się, że różnice w samej już technologii budowy będą spore. Generalnie obowiązuje tu zasada, że taniej, nie zawsze oznacza lepiej. Więcej na ten temat opisaliśmy w poradniku.

Wybierz Jakość Z Gwarancją Ceny!

Wypełnij formularz budowy domu a otrzymasz od nas bezpłatną wycenę wraz z pakietem korzyści!