Kategoria: Technolgie Budowy Domów

Technologie budowy domów – wady i zalety

Rozmaite technologie budowy domów, które pojawiły się na rynku dają więcej możliwości realizacji celu, jakim jest własny dom. Każda z nich posiada jednak swoje wady i zalety, a wybór tej właściwej może okazać się niełatwym zadaniem. Jeżeli zbierzemy jednak najważniejsze cechy, jakie powinien mieć nowoczesny i energooszczędny dom oraz dodamy do tego własne preferencje, uzyskamy znacznie większą klarowność sytuacji.

Czytaj więcej
Ładuję

ZOBACZ TEŻ:

Jak Wybrać Działkę Pod Budowę Domu?

Chcąc wybudować dom, w którym będziemy wygodnie mieszkać i który spełni nasze marzenia, najczęściej zaczynamy od znalezienia idealnego projektu. Tymczasem należy pamiętać, że o wiele prościej jest dopasować dom do działki budowlanej, niż znaleźć właściwe miejsce, które będzie pasować do projektu domu. Jak wybrać działkę pod budowę domu…

Czytaj więcej

Zakup Działki Budowlanej

Przy zakupie wymarzonej działki możesz natrafić na różnego typu „wady prawne”, utrudniające, bądź też całkowicie uniemożliwiające przeprowadzenie transakcji. Jedynym naprawdę skutecznym zabezpieczeniem przed tego typu niespodziankami jest dokładna analiza księgi wieczystej, lub skorzystanie z pomocy notariusza, któremu możesz zlecić sprawdzenie wszystkich dokumentów przed transakcją.

Czytaj więcej

Księgi Wieczyste – od A do Z

Księgi Wieczyste to podstawowy dokument zawierający wszystkie dane o stanie prawnym nieruchomości. Posiadając wiedzę o tym, jakie działy zawiera Księga Wieczysta i gdzie je znaleźć, zbierzesz wszelkie potrzebne informacje przed dokonaniem transakcji zakupu działki budowlanej, bądź domu.

Czytaj więcej

Jak wybrać projekt domu, w którym będziesz mieszkać wygodnie

Zadając sobie pytanie, jak wybrać projekt domu, często kierujemy się wyłącznie tym, co nam się podoba, nie zdając sobie sprawy z ogromu innych aspektów. Wybór dobrego projektu powinna poprzedzić gruntowna analiza jego wnętrza, a dokładniej naszych potrzeb oraz liczebności rodziny. W pierwszej kolejności stawiamy na funkcjonalność pomieszczeń i ich układ. Styl domu i rodzaj elewacji, to ostatni krok w tym procesie wyboru projektu.

Czytaj więcej

Gotowe Projekty Domów, Czy Projekt Indywidualny?

Czy gotowe projekty domów są faktycznie tańsze od projektów indywidualnych? Z wielu powodów odpowiedź nie jest oczywista. Jednym z nich jest chociażby fakt, że „gotowy projekt” nie jest tak naprawdę gotowy! Wybór gotowego projektu ma jednak i swoje plusy. Przeczytaj o wadach i zaletach obu rozwiązań i sprawdź, które będzie bardziej korzystne dla Ciebie.

Czytaj więcej

Dom Energooszczędny, Czy Dom Pasywny?

Energooszczędność jest pojęciem dość szerokim i składa się na nią wiele czynników. W budownictwie spotkamy się z podziałem na domy energooszczędne i domy pasywne, które różnić się będą nie tylko zdolnością zachowania ciepła, ale i możliwością jego odzysku. Jak wynika z zapisów ustawy, wymagania stawiane dla domów energooszczędnych i pasywnych stale rosną przez co nie trudno przewidzieć, iż za kilka lat staną się one standardem dla wszystkich nowych inwestycji.

Czytaj więcej

Projekt Zagospodarowania Terenu Działki Budowlanej

Projekt zagospodarowania terenu działki pod budowę domu jest integralną częścią dokumentacji budowlanej. Jego brak poskutkuje odmową wydania pozwolenia na budowę domu. Powinien on być wykonany przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia, np. architekta, który wykonał projekt domu, lub jego adaptację. Aranżacja terenu wokół domu, to nie tylko zwieńczenie dzieła, ale sztuka, która wymaga uwzględnienia wielu aspektów prawnych.

Czytaj więcej

Budowa domu systemem gospodarczym, czy raczej budowa domu pod klucz?

Scenariusz przeciętnej budowy domu przebiega najczęściej podobnie… Zamiast odkładać pieniądze na własny dom, większość początkujących inwestorów decyduje się realizować budowę po kawałku – w miarę swoich finansowych możliwości. Czy jednak rzeczywiście jest to najtańsza forma budowy domu? Okazuje się, że straty spowodowane brakiem wiedzy i złym planowaniem mogą przewyższyć cenę gotowego domu „pod klucz”!

Czytaj więcej

Gotowe domy pod klucz – jak wybrać właściwą firmę?

Gotowe domy pod klucz, to trafna inwestycja, jeżeli dobrze wybierzesz firmę do wykonania tego zadania. Warto więc poświęcić sporo uwagi, aby nie zamienić marzenia w niekończący się koszmar. Istnieje wiele przesłanek, dzięki którym łatwo rozpoznasz, czy dana firma ma odpowiednie kwalifikacje, ekipę i zaplecze, oraz czy wywiąże się należycie z powierzonego zadania budowy domu.

Czytaj więcej
Ładuję

NAJNOWSZE PORADY

 • Technologie Budowy DomówTechnologie budowy domów – wady i zalety
  In Poradniki, Technolgie Budowy Domów
  Rozmaite technologie budowy domów, które pojawiły się na rynku dają więcej możliwości realizacji celu, jakim jest własny dom. Każda z nich posiada jednak swoje wady i zalety, a wybór tej właściwej może okazać się niełatwym zadaniem. Jeżeli zbierzemy jednak najważniejsze cechy, jakie powinien mieć nowoczesny i energooszczędny dom oraz dodamy do tego własne preferencje, uzyskamy znacznie większą klarowność sytuacji. […]
 • Gotowe Domy Pod KluczGotowe domy pod klucz – jak wybrać właściwą firmę?
  In Poradniki, Budowa Domu
  Gotowe domy pod klucz, to trafna inwestycja, jeżeli dobrze wybierzesz firmę do wykonania tego zadania. Warto więc poświęcić sporo uwagi, aby nie zamienić marzenia w niekończący się koszmar. Istnieje wiele przesłanek, dzięki którym łatwo rozpoznasz, czy dana firma ma odpowiednie kwalifikacje, ekipę i zaplecze, oraz czy wywiąże się należycie z powierzonego zadania budowy domu. […]
 • Budowa Domu Systemem GospodarczymBudowa domu systemem gospodarczym, czy raczej budowa domu pod klucz?
  In Poradniki, Budowa Domu
  Scenariusz przeciętnej budowy domu przebiega najczęściej podobnie… Zamiast odkładać pieniądze na własny dom, większość początkujących inwestorów decyduje się realizować budowę po kawałku - w miarę swoich finansowych możliwości. Czy jednak rzeczywiście jest to najtańsza forma budowy domu? Okazuje się, że straty spowodowane brakiem wiedzy i złym planowaniem mogą przewyższyć cenę gotowego domu "pod klucz"! […]
 • Projekt Zagospodarowania TerenuProjekt Zagospodarowania Terenu Działki Budowlanej
  In Poradniki, Projekty Domów
  Projekt zagospodarowania terenu działki pod budowę domu jest integralną częścią dokumentacji budowlanej. Jego brak poskutkuje odmową wydania pozwolenia na budowę domu. Powinien on być wykonany przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia, np. architekta, który wykonał projekt domu, lub jego adaptację. Aranżacja terenu wokół domu, to nie tylko zwieńczenie dzieła, ale sztuka, która wymaga uwzględnienia wielu aspektów prawnych. […]
 • Dom EnergooszczędnyDom Energooszczędny, Czy Dom Pasywny?
  In Poradniki, Domy Pasywne i Energooszczędne
  Energooszczędność jest pojęciem dość szerokim i składa się na nią wiele czynników. W budownictwie spotkamy się z podziałem na domy energooszczędne i domy pasywne, które różnić się będą nie tylko zdolnością zachowania ciepła, ale i możliwością jego odzysku. Jak wynika z zapisów ustawy, wymagania stawiane dla domów energooszczędnych i pasywnych stale rosną przez co nie trudno przewidzieć, iż za kilka lat staną się one standardem dla wszystkich nowych inwestycji. […]

REALIZACJE

R e k l a m a